Celem wydarzenia jest zwiększanie świadomości społecznej na temat wpływu technologii cyfrowych na życie codzienne i zawodowe, w tym na zwiększanie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego oraz ochronę klimatu, a także zachęcenie do tworzenia rozwiązań wspomagających te działania.

To idealna okazja dla wszystkich zainteresowanych programowaniem, projektowaniem i nowymi technologiami, aby spotkać się i wspólnie stworzyć innowacyjne, cyfrowe rozwiązania zadań przegotowanych przez organizatorów. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym programistą czy doświadczonym hackerem, hackathon oferuje moc wrażeń, inspirujące wyzwania oraz naukę nowych technologii. Na najlepsze zespoły czekają cenne nagrody!

Dodatkową atrakcją będzie możliwość udziału w CYBERpoligonie – warsztatach, na których uczestnicy zostaną przeszkoleni w realistycznym środowisku w zakresie wykrywania i reagowania na prawdziwe zagrożenia związane z systemami operacyjnymi Linux oraz systemami przemysłowymi.

Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie wydarzenia.

Silesian CYBERhackathon 2023 jest organizowany wspólnie przez JSW IT Systems Sp. z o.o. i Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej pod auspicjami Centrum Wymiany i Analizy Informacji dla sektora wydobywczo-energetycznego ISAC-GIG.


Honorowy Patronat nad wydarzeniem:

Wicepremier Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych
Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński
Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk

NAGRODY:

I miejsce - SKOPCA (ZS nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju)
II miejsce - PLATER (II LO w Sosnowcu)
III miejsce - DZAJLOPMENT (ZSTI w Gliwicach)
wyróżnienie - CZECHOTEAM (LO w Czechowicach-Dziedzicach)


 

Cyberpoligon sektora wydobywczo-energetycznego 22-23.06.2023r. Szczegóły na stronie ISAC-GIG